W nowym roku pomagamy jeszcze bardziej!

Redakcja 26 marca 2013 Aktualności Brak komentarzy »

To już rok! Dokładnie rok temu otworzyliśmy portfel dobroczynny na stronie Dobroczynnosc.com. Byliśmy pierwszą firmą, która w ten sposób zdecydowała się wpierać katolickie fundacje dobroczynne. Przez ostatni rok mieliśmy pod swoimi skrzydłami pięć fundacji i przekazaliśmy na ich rzecz 12 000zł. To także dzięki Tobie, drogi Czytelniku. Dlaczego? Ponieważ kupując książki w Klubie Książki Tolle.pl, pomagasz wspierać te fundacje.

Nowy rok – czas na zmiany!

Bierzemy pod swoje skrzydła nową dobroczynną akcję. Pomagamy jedynemu Polonijnemu Liceum w Polsce, w którym uczą się młodzi Polacy ze Wschodu. Stołeczne Kolegium Św. Stanisława Kostki kształcące młodzież pochodzącą z ziem dawnej Rzeczypospolitej – Ukrainy, Białorusi oraz miejsc zesłania i kaźni naszych Rodaków – Kazachstanu, Mołdawii i Kirgizji – ma poważne problemy. Dlatego nie możemy być obojętni na tę sytuację! Zapewne zapytasz, jak możesz im pomóc?

www.WitajcieWdomu.pl

Przygnieceni problemami

Szkoła zmaga się z poważnymi problemami finansowym. W lipcu kończy się umowa na wynajem budynków na warszawskim Wilanowie, w których funkcjonuje liceum. Szkoła nie może sobie pozwolić, aby dłużej płacić wygórowany czynsz za pomieszczenia przy ul. Kolegiackiej 1. Również warunki lokalowe są niewystarczające, żeby przyjąć ogromną liczbę chętnych, którzy co roku zgłaszają się w okresie rekrutacji. W związku z tym Dyrekcja postanowiła znaleźć nowe miejsce, w którym szkoła będzie mogła dalej działać. Dzięki uprzejmości Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek udało się przekazać budynek o powierzchni 940 m2, który stanie się docelową siedzibą Liceum Ogólnokształcącego. Jednak wymaga on gruntownego remontu. Bez niego uczniowie nie będą mieli gdzie mieszkać i kontynuować nauki!

„Być albo nie być” dla młodych Polaków ze Wschodu

W budynku prowadzony był Dom Dziecka, ale od ponad 10 lat jest on nieużywany. Obecne warunki nie pozwalają na to, by szkoła mogła normalnie funkcjonować. Konieczny jest remont. Pierwszy etap został wyceniony na około 300.000 zł. Dyrekcja i nauczyciele liczą na ludzi dobrej woli, którzy pomogą w zbiórce tej kwoty. Posiadanie własnej siedziby pozwoli szkole na przyjęcie większej liczby uczniów ze Wschodu.

Aby pomóc w zbieraniu funduszy, została stworzona akcja www.WitajcieWdomu.pl. Prałat Józef Maj – jeden z członków Rady Patronackiej przekonuje nas, że: „Oni emocjonalnie, wolitywnie, zwyczajowo są Polakami, czują się Polakami, ale kulturowo są związani ze swoimi środowiskami, w których żyli. Kwestia wprowadzania tych ludzi – naszych Polaków w naszą kulturę, w naszą świadomość jest naszym obowiązkiem”. Pozostało kilka miesięcy, aby uzbierać środki finansowe na modernizację.

Dlaczego proszę o pomoc właśnie Ciebie?

Każdy z nas ma otwarte serce i pragnie pomagać. Ta akcja jest niezwykle istotna, ponieważ żadna inna szkoła w naszym kraju nie kształci tak dużej liczby uczniów ze Wschodu (prawie 80 licealistów). Ta młodzież obdarzona jest wybitnymi zdolnościami i talentami i z pewnością zasługuje na naszą pomoc. Licealiści osiągają świetne wyniki, co pozwala zajmować szkole wysokie miejsca w rankingach (w 2012 roku szkoła znalazła się wśród 25 najlepszych warszawskich liceów).

W sercu każdego z nas wartości patriotyczne zajmują szczególne miejsce. Młodzież ze Wschodu ucząca się w liceum, które wspieramy, szczególnie zwraca na nie uwagę i kieruje się dobrem narodu. Szkole przyświeca wizja, jaką prezentował Jan Paweł II:

Winniśmy wzmacniać naszą tożsamość narodową, nie wolno nam zapominać, kim jesteśmy i gdzie są nasze korzenie. Winniśmy czuć się zawsze jedną wspólnotą, niezależnie od tego, gdzie są nasze domy i miejsca pracy.

Jak możesz pomóc?

Drogi Czytelniku, jeśli w sposób szczególny chciałbyś pomóc tej młodzieży, to możesz to uczynić na kilka sposobów. Zapraszamy do kupowania książek w Klubie Książki Tolle.pl. Każde zakupy to przysłowiowa złotówka na koncie liceum.

Możesz także przekazać darowiznę na konto Fundacji dla Polonii, która przekaże szkole środki na remont. Oto dane do przelewu:

Fundacja Dla Polonii
ul. Wspólna Droga 29 lokal 2
04-345 Warszawa
Nr konta:
86 1240 6175 1111 0010 4598 7860

Tytułem:
Darowizna na remont budynku szkoły

Pierwszy etap zbiórki to 300.000 zł. Wierzymy, że uda nam się wspólnymi siłami uratować tę wspaniałą szkołę!

Fundacja poszukuje również firm, które mogłyby zaoferować wsparcie produktowe (materiały budowlane i wyposażenie obiektu). Więc jeśli znacie takie osoby, wówczas proszę o kontakt pod adresem: biuro@fundacjadlapolonii.pl

tekst opracowała
Karolina Nowak


Zobacz też


Dodaj komentarz

Kolorem czerwonym oznaczono pola obowiązkowe