Kup sobie wolność

Bogata kobietaWyobraź sobie, że właśnie dostajesz w spadku fortunę tak ogromną, że do końca życia nie potrzebujesz pracować zarobkowo. Nic NIE MUSISZ robić. Jak zmienia się Twoje życie? Czy jest taka rzecz, która nie do końca Ci pasuje, ale zgadzasz się na nią z powodu zależności finansowej?

Któż nie chciałby być bogaty? Nie zastanawiać się czy wystarczy do pierwszego, nie musieć nieustannie wyrzekać się czegoś, czego się potrzebuje lub o czym się marzy? Nie być ograniczonym w swym postępowaniu niczym z wyjątkiem własnych chęci i planów?

Choć nie każdy się do tego przyzna, trzeba powiedzieć, że większość z nas jest jednak w jakimś stopniu ograniczona przez kwestie materialne. Często słyszymy powiedzenie, że pieniądze szczęścia nie dają. To prawda, jednak to właśnie one mają wpływ na wszystko, co ważne: zdrowie, edukację, jakość życia. Bez nich trudno sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie. Ich brak może doprowadzić do poważnych sporów i frustracji.

Kim Kiyosaki jest kobietą odnoszącą znaczące sukcesy w biznesie, a jej firma, zajmująca się inwestowaniem, zarządza nieruchomościami wartymi wiele milionów dolarów. Napisała książkę Bogata kobieta, gdyż, jak twierdzi, „zbyt wiele kobiet – zwłaszcza gdy stają się starsze – ma poważne kłopoty finansowe, z powodu śmierci małżonka, rozwodu lub tylko dlatego, że nie mają żadnego planu. Problem polega na tym, że wiele z nas nigdy nie uczono o pieniądzach i inwestowaniu”.

Kobiety narażone są szczególnie na możliwość kłopotów finansowych. W USA wśród ludzi starszych żyjących w nędzy, 3 na 4 osoby to kobiety. Statystyki dotyczące rozwodów sięgają 50%, a po rozwodzie stopa życiowa kobiet pogarsza się średnio o 73%. Do tego zwyczajowo panie nie zajmują się swoimi finansami i nie myślą o zabezpieczeniu materialnym – często robią to za nie mężowie lub liczą one na swoją rodzinę, firmę lub rząd.

Kiyosaki czerpiąc z własnego bogatego doświadczenia przybliża kobietom rzeczywistość, jakiej być może będą zmuszone stawić czoła. Przekonuje nas, że nie ma co liczyć na to, że państwo, mąż lub rodzina zapewni nam utrzymanie. Same musimy zdobyć sobie niezależność finansową, która daje nam wolność także pod innymi względami. Tak więc nie chodzi tutaj tylko o inwestowanie, lecz o kontrolę nad własnym życiem, godność i szacunek dla samej siebie.

Poprzez zabawne opowieści o spotkaniach z przyjaciółkami ze studiów, które odnajdują się po latach, a każda z nich zajmuje się czymś innym, Kiyosaki pokazuje, na czym polega wprowadzanie życiowych zmian. W kolejnych rozdziałach dowiadujemy się:
Jakie głupie rzeczy robi wiele kobiet, gdy w grę wchodzą pieniądze;
Co to znaczy być niezależnym finansowo;
Jak wygląda proces zdobywania wiedzy potrzebnej do inwestowania;
Jak radzić sobie ze strachem;
Czy nie posiadanie pieniędzy przed inwestycją jest problemem;
Co zrobić, gdy życiowy partner nie jest zainteresowany taką działalnością;
Jakie cechy sprawiają, że właśnie kobiety są świetnymi inwestorami;
Jakie są praktyczne zasady, dzięki którym można zostać odnoszącym sukcesy inwestorem.

Dla mnie osobiście nie jest to tylko książka o inwestowaniu. W gruncie rzeczy o wiele ważniejsza jest przedstawiona w niej cała filozofia życiowa, która polega na tym, by dążyć do niezależności i samemu kierować swoim życiem, a nie pozwalać, by za nas robili to inni. Takie podejście wyzwala pokłady optymizmu i energii, jakich byśmy się nie spodziewali.
Uważam, że jest to lektura obowiązkowa dla każdej kobiety. Być może to ona będzie dla Ciebie bodźcem do zwiększenia kontroli nad własnym życiem – nie tylko w sferze finansowej! Gorąco polecam!
Emilia Fornalczyk

Emilia Fornalczyk


Zobacz też


Dodaj komentarz

Kolorem czerwonym oznaczono pola obowiązkowe