Jak budować prawdziwe relacje?

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludziWspółczesny człowiek, goniąc za pieniądzem, dobrobytem, pracą (w miarę stabilną) często zatraca siebie i gubi sens relacji z innymi. Niejednokrotnie zdarza się tak, iż rodzice nie nauczyli dzieci społecznego przebywania z ludźmi. Wielu z nas ma problemy w utrzymaniu dobrych kontaktów z bliskimi nam osobami, z ludźmi
w naszym towarzystwie. Bez względu na wiek można pewne braki nadrobić i zdobyć nowe umiejętności. Książka „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” w bardzo prosty sposób przekazuje zasady budowania zdrowych relacji.

Książka sprzedana już w ponad 13 milionach egzemplarzy i przetłumaczona na ponad 37 języków świata, doczekała się wielokrotnego wznawiania i ostatecznie została uwspółcześniona, by zaspakajać dzisiejsze potrzeby.

Niektórzy twierdzą, że przyjaźni można się nauczyć tylko w praktyce. Po prostu się przyjaźniąc. Dużo w tym prawdy, ale bez takich książek, jak choćby niniejsza, można wiele relacji zniszczyć i nie dać im szans rozwoju. W końcu lepiej uczyć się na doświadczeniu innych. Po co ryzykować i wywarzać już otwarte drzwi.

Jak mówi sam tytuł, książka składa się z dwóch zasadniczych zagadnień (choć zawiera w sobie cztery części). Pierwszy blok tematyczny poświęcony jest przyjaźni, zasadom zdrowej i obustronnie ubogacającej relacji. Zasady są przeważnie znane, a wręcz oczywiste. Są jednak w mistrzowski sposób sformułowane, co ułatwia ich zapamiętanie i urzeczywistnianie.

Druga część dotyczy zjednywania sobie ludzi – chodzi w niej głównie o kontakty w pracy. Nie łatwo być podwładnym i nie łatwo dowodzić grupą ludzi. Jak nie być zbyt uczciwym i jednocześnie nie być tyranem? Jak łagodzić konflikty? Jak radzić sobie ze skargami? Książka ułatwia bycie człowiekiem nietuzinkowym, zyskanie popularności. Uczy też bycia dobrym mówcą – co jest cechą coraz bardziej pożądaną. Treść ukazuje wartość uczciwości i rzetelności w pracy przy jednocześnie dużej wydajności i efektywności.

Autor zadbał, aby przykłady były proste, trafiające i uchwycające istotę problemu. Na końcu każdego podrozdziału umieszczona jest zasada wyprowadzona właśnie z konkretnego przykładu. Na końcu rozdziału wszystkie zasady są powtórzone razem. Nie są to treści wydumane przy biurku, ale sprawdzone w życiu.

Warto zajrzeć i sprawdzić, czy aby na pewno mi taka książka nie jest potrzebna.

Maciej Zacharek

Maciej Zacharek


Zobacz też


Dodaj komentarz

Kolorem czerwonym oznaczono pola obowiązkowe