A jednak można to wiedzieć…? Czyli w prosty sposób o trudnych sprawach

Sztuka dorastaniaJak poznać, że chłopak/dziewczyna Cię lubi? Od czego zacząć pierwszą randkę? Jak zdecydować, czy warto z kimś chodzić na stałe? Co dziewczyny chciałyby, żeby wiedzieli o nich chłopcy? Co chłopcy chcieliby, żeby dziewczyny o nich wiedziały? Jak daleko można się posunąć, żeby potem tego nie żałować? Na te i wiele innych nurtujących nastolatków pytań odpowiada ta książka…

Udzielanie rad na temat miłości, seksu i chodzenia ze sobą nie jest rzeczą łatwą, dlatego nie każdy dorosły czuje się wystarczająco pewnie, by w sposób kompetentny i niekrępujący zarazem przekazać dojrzewającym nastolatkom posiadaną wiedzę i doświadczenie. Wymaga to także dużej odwagi ze strony dorosłego do rozpoczęcia rozmów na tak istotne i delikatne tematy, jak również otwartości na problemy współczesnych młodych ludzi. A nie każdy, niestety, to potrafi…

Sztuka dorastania to książka dla dorosłych, którzy chcą pomóc swoim wkraczającym w piękny okres dojrzewania pociechom w odpowiedzi na często bardzo trudne pytania. Odpowiedzi, których nastolatek będzie szukał w nie zawsze kompetentnych i sprawdzonych źródłach, jeżeli nie uzyska ich w domu, u najbliższych, u wychowawców.

Grzesiek i Zuzia, jak starsi, doświadczeni koledzy, przedstawiają trudne sprawy zupełnie „na luzie”, prosto i otwarcie, spoglądając na każdą sytuację z punktu widzenia obu płci. Ich odpowiedzi nie pozwalają iść na łatwiznę, są często wymagające, ale trafne i potrzebne, jeśli chce się sięgać dalej, żyć pełniej i bardziej świadomie. Jeśli nie chce się być przeciętniakiem poddanym modzie, ale Dziewczyną czy Facetem Wielkiego Formatu.

Ciekawy, wciągający, czasem wręcz humorystyczny sposób podania wiadomości pozwala czytać Sztukę dorastania jednym tchem, od deski do deski. Zajmująca lektura dla młodszej młodzieży i rodziców dojrzewających nastolatków, pragnących poznać bliżej problemy swoich pociech.

Justyna Kazek

Justyna Kazek


Zobacz też


Dodaj komentarz

Kolorem czerwonym oznaczono pola obowiązkowe